Aštuonerius metus tradiciškai Jonavos apylinkėse vykęs ketverių dienų žygis “Radvilų keliais“ šiemet įgija naują formą – žygis truks dvi dienas, o trasos drieksis nebe Jonavos, o Tauragės apylinkėmis. Be to, žygis keičia ir vardą – šiemet jis skirtas Kęstutėnų dinastijai.
Žygis pažinti ir susipažinti
Nors žygis organizuojamas kariuomenės, tačiau skirtas ir civiliams, norintiems išbandyti savo jėgas, patikrinti ištvermę ir ryžtą, įveikiant trasos kilometrus pėstute. Be to, tai puikus kariuomenės ir visuomenės bendravimo pavyzdys, nes būtent ilguose trasu kilometruose užsimezga nuoširdūs pokalbiai, civiliai turi puikią progą pabendrauti su kariais, sužinoti atsakymus į jiems rūpinčius klausimus apie karių kasdienę buitį, sunkumus ir įdomybes pratybose. Žygis taip pat leidžia pažinti nuostabią Lietuvos gamtą, atrasti jos turtus, suprasti, kokioje žalioje ir švarioje šalyje mes gyvename, tuo pasidžiaugti ir didžiuotis, o žygio dalyviams, atvykstantiems iš svetur, tai puiki proga pažinti dalelę šalies, pabendrauti su jos piliečiais, sužinoti apie Lietuvos karines pajėgas iš vidaus.
Neretas civilis spindinčiomis susidomėjimo akimis stebi karį, poilsio punkte išstiraukiantį sauso maisto davinį, o užkalbintas iš pradžių gal kiek nedrąsiai, bet galiausiai ryžtasi prisėsti greta, pamėginti pats kariškai pašildyti maistą, paragauti kareiviškos košės, išnagrinėti visą davinio sudėtį, o gal net gauti dovanų dar vieną paketą, kuris jam atneša tiek daug džiaugsmo, o kariui daug juoko, kad kažkas gali mėgautis jiems galbūt jau pabodusiu maistu.
Didžiausios traumos žygyje, tai dėl netinkamos avalynės pėdas užpuolančios pūslės arba patempti kojų raumenys. Bet tai neturėtų išgąsdinti, nes žygio metu kiekvienas dalyvis gali pamatyti, sužinoti bei išbandyti, kaip dirba profesionalūs mūsų kariuomenės medikai, kurie su mielu noru pagelbės ir pakonsultuos žygeivius.
„Kęstutėnų žygis“ – tradicijos tąsa
Šių metų žygis tampa jau devintuoju, tradiciniu kariuomenės organizuojamu pėsčiųjų žygiu. Jis vyks rugpjūčio 13-14 dienomis Tauragės rajone, trasos drieksis Sakalinės mišku. Pirmąją dieną žygio dalyviams siūloma įveikti 20 km trasą, o trokštantiems didesnių išbandymų galima bus pėstute pasiekti Viešvilę, taip trasą pailginant papildomais 25 km. Tačiau šie papildomi kilometrai galimi tik žygeiviams, sulaukusiems 18 metų, be to, tai turi būti ne pirmasis jų žygis, kadangi papildomoje atkarpoje prireiks daugiau ištvermės ir fizinio pasiruošimo, nes joje nebus medikų punktų. Tuo tarpu antrąją dieną žygio dalyviai pasirinktinai galės įveikti 20 arba 40 km trasas.
Lietuvos kariuomenė pasirūpins nepajėgusiais pasiekti finišo – į batalioną jie bus parvežti trasoje nuolatos budinčiais automobiliais. Bet net iškritus nederėtų nusiminti, nes tai taps puikia pamoka, kad dar reikia padirbėti, pasistengti ir kitąmet vėl ryžtingai žengti bei įveikti ne tik kilometrus, o ir save.
Jei susidomėjai, užsuk į žygio entuziastų svetainę internete PesciujuZygis.lt. Ten rasi ne tik pagrindinę informaciją apie žygį, bet ir patarimus iš ankstesnių metų žygeivių, galėsi užpildyti internetinę registracijos formą, pasiskaityti atsiliepimus ir daug daug kitko.
Atsiliepimai