Žymų archyvas » Pėsčiųjų žygis «

Taigi kasmetinio pėsčiųjų žygio, šiemet įgijusio Kęstutaičių pavadinimą, trasų kilometrai įveikti (clap) Tiesa, šiemet jie daugiau simboliniai, bet tokie pat nuoširdūs ir mieli, o gal net kur kas įdomesni, nes buvo puiki proga pakeisti Ruklos apylinkėse nusidriekusias ir puikiausiai pažįstamas trasas į visiškai naują ir nematytą Tauragės apskritį. Beje, tokios gražaus miško jiems nuoširdžiai galima pavydėti :) O energingiausieji žygio metu dar ir pilnas kuprines grybų sugebėjo prisirinkti bei mėlynių atsivalgyti :)

Dalyvių marguma

Dalyvių marguma

Kita vertus didžioji dalis šiųmetinio žygio kilometrų buvo įveikta… registracijos punkte :) Padedant registruoti, informuoti dalyvius. Norisi padėkoti smagiam kolektyvui iš Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuoto pėstininkų bataliono, su kuriuo buvo smagu dirbti ir vėlyvą vakarą, ir ankstyvą rytą po bemiegių naktų :)

Dirbam dirbam...

Dirbam dirbam...

Dirbam dirbam

Dirbam dirbam

Koks buvo 2009 metų pėsčiųjų žygis?

Trasos driekėsi pačiais pačiausiais, kojų numylėtais miško takeliais :)

Mielos kojom trasos

Mielos kojom trasos

Kontrolės punktų buvo nei per daug, nei per mažai, bet pats tas, kad žygeiviai nenorėtų ir nemąstytų apie sukčiavimą.

Smagiai einam

Smagiai einam

Nors trasoje nešmėžavo aibė medikų brigadų, kaip būdavo ankstesniaisiais metais, bet tai tikrai nebuvo problema, o gal net savotiškas paskatinimas „nesirgti” tinginio liga ir nesuskysti :)

Kažkieno prasto kojinės eina lauk ;)

Kažkieno prasto kojinės eina lauk ;)

Tiesa, ko labai labai pritrūko, tai tualeto, nes bent vieną tikrai derėjo įrengti ir nekankinti žygeivių bei neskatinti pasukti nuo kelio į miškelį ;)

Apgyvendinimas palapinių miestelyje nemanau, kad buvo nepalankus žygeiviams, nes taip tik paskatinta ne sėdėti kambarėliuose, o įsilieti į bendravimo šurmulį, pavaikštinėti po dalinio teritorija, nueiti iki scenos, kur vyko koncertai, ar aplankyti karinės ekspozicijos bei filmų peržiūros.

Palapinių miestelis

Palapinių miestelis

Galbūt buvo savotiško šurmulio ir nevisiško sustygavimo, bet juos visus atpirko nuoširdumas ir puiki nuotaika ;)

Pasiūlymai ateičiai

Šiemet žygis tetruko dvi dienas, priešingai nei visus ankstesnius aštuonerius metus – keturias. Tiesą pasakius, tos dvi dienos yra gal net optimalesnis variantas, nes žygį vykdant vidurį savaitės, o ne savaitgalį, dalyviams kur kas paprasčiau susiorganizuoti laisvadienius ir pan.

Taip pat šiemet siūlyta nemaža įvairovė trasų pasirinkimui – pradedant nuo ėjimo tik vieną dieną (pasirinktinai pirmąją arba antrąją), ir baigiant keturiomis kilometražų kombinacijomis (20+20 km, 20+40 km, 40+40 km ir 40+60 km). Visgi manau, kad derėtų nebesiūlyti vienos dienos ėjimų, nes tai įveda papildomo šurmulio organizaciniame štabe, o jei kas iš dalyvių tenori pasišniukštinėti, tai galėtų padaryti užsiregistravę ir abiems dienoms,o galiausiai, tikiu, užsikabliuotų ir įveiktų abiejų dienų kilometrus ;)

Gal ir derėtų išlaikyti palapinių miestelio tradicijas, nes tai mažina išlaidas bei palengvina organizavimą, o žmonėms puiki proga pasijusti arčiau gamtos :)

Vakarais gal ir nebūtina tų visų lietuviškų pop-muzikos „žvaigždžių” ir „žvaigždučių”, nes šiemet labai puikiai dalyvius linksmino Kareiviškas Tango, bet tuo pačiu derėtų ir nepabėgti su visa aparatūra vos renginiui pasibaigus, o sudaryti galimybę paleisti muziką tiesiog tam, kad dalyviai dar galėtų linksmai ir draugiškai praleisti laiką su nuotaikingu fonu, o ne spengiančia tyla aplinkui.

11
Rgp
Publikuota temoje: Dienoraštis, Laisvalaikis

Taigi, mielieji ir mielosios, :) mes jau ryt kuriame savo ištikimąjį pežuką ir traukiame į Sakalinę ;) Dar gerokai paplušėję prie paskutinių organizacinių žygio štrichų, maloniai (na, ne su degtine ir druska, bet ne ką mažiau nuoširdžiai ;) ) laukiame jūsų visų atvykstant trečiadienį iš vakaro arba ketvirtadienį ryte.

Draugiškai startuosime ketvirtadienį 10 valandą ryto, pražygiuosime smagius 20 kilometriukų nuostabiais Sakalinės miškais, pasigrožėsime naujomis vietovėmis nusidriekusia trasa (Ruklos ir Jonavos apylinkes mylime ir gerbiame, bet permainos į naudą ;) ), tuomet smagiai praleisime vakarą susėdę su draugais, kolegomis ir bendraminčiais, besiklausydami koncerto, sudalyvaudami žaidimuose ir t.t. O kitą rytą vėl startuosime ;)

Kęstutėnų žygis

Kęstutėnų žygis

Beje, ar nesijautėte keistai šiemet ruošdamiesi žygiui? :) Įtartinai jaučiuosi, kad šiemet… nieko nereikia :) Tik geros nuotaikos ir entuziazmo puikiai praleisti laiką! :) Palydėti dar vieną vasarą su tradiciniu sveiku kūnui ir sielai pasižygiavimu ;)

Aštuonerius metus tradiciškai Jonavos apylinkėse vykęs ketverių dienų žygis “Radvilų keliais“ šiemet įgija naują formą – žygis truks dvi dienas, o trasos drieksis nebe Jonavos, o Tauragės apylinkėmis. Be to, žygis keičia ir vardą – šiemet jis skirtas Kęstutėnų dinastijai.

Žygis pažinti ir susipažinti

Nors žygis organizuojamas kariuomenės, tačiau skirtas ir civiliams, norintiems išbandyti savo jėgas, patikrinti ištvermę ir ryžtą, įveikiant trasos kilometrus pėstute. Be to, tai puikus kariuomenės ir visuomenės bendravimo pavyzdys, nes būtent ilguose trasu kilometruose užsimezga nuoširdūs pokalbiai, civiliai turi puikią progą pabendrauti su kariais, sužinoti atsakymus į jiems rūpinčius klausimus apie karių kasdienę buitį, sunkumus ir įdomybes pratybose. Žygis taip pat leidžia pažinti nuostabią Lietuvos gamtą, atrasti jos turtus, suprasti, kokioje žalioje ir švarioje šalyje mes gyvename, tuo pasidžiaugti ir didžiuotis, o žygio dalyviams, atvykstantiems iš svetur, tai puiki proga pažinti dalelę šalies, pabendrauti su jos piliečiais, sužinoti apie Lietuvos karines pajėgas iš vidaus.

Zygis_I

Neretas civilis spindinčiomis susidomėjimo akimis stebi karį, poilsio punkte išstiraukiantį sauso maisto davinį, o užkalbintas iš pradžių gal kiek nedrąsiai, bet galiausiai ryžtasi prisėsti greta, pamėginti pats kariškai pašildyti maistą, paragauti kareiviškos košės, išnagrinėti visą davinio sudėtį, o gal net gauti dovanų dar vieną paketą, kuris jam atneša tiek daug džiaugsmo, o kariui daug juoko, kad kažkas gali mėgautis jiems galbūt jau pabodusiu maistu.

Didžiausios traumos žygyje, tai dėl netinkamos avalynės pėdas užpuolančios pūslės arba patempti kojų raumenys. Bet tai neturėtų išgąsdinti, nes žygio metu kiekvienas dalyvis gali pamatyti, sužinoti bei išbandyti, kaip dirba profesionalūs mūsų kariuomenės medikai, kurie su mielu noru pagelbės ir pakonsultuos žygeivius.

„Kęstutėnų žygis“ – tradicijos tąsa

Šių metų žygis tampa jau devintuoju, tradiciniu kariuomenės organizuojamu pėsčiųjų žygiu. Jis vyks rugpjūčio 13-14 dienomis Tauragės rajone, trasos drieksis Sakalinės mišku. Pirmąją dieną žygio dalyviams siūloma įveikti 20 km trasą, o trokštantiems didesnių išbandymų galima bus pėstute pasiekti Viešvilę, taip trasą pailginant papildomais 25 km. Tačiau šie papildomi kilometrai galimi tik žygeiviams, sulaukusiems 18 metų, be to, tai turi būti ne pirmasis jų žygis, kadangi papildomoje atkarpoje prireiks daugiau ištvermės ir fizinio pasiruošimo, nes joje nebus medikų punktų. Tuo tarpu antrąją dieną žygio dalyviai pasirinktinai galės įveikti 20 arba 40 km trasas.

Lietuvos kariuomenė pasirūpins nepajėgusiais pasiekti finišo – į batalioną jie bus parvežti trasoje nuolatos budinčiais automobiliais. Bet net iškritus nederėtų nusiminti, nes tai taps puikia pamoka, kad dar reikia padirbėti, pasistengti ir kitąmet vėl ryžtingai žengti bei įveikti ne tik kilometrus, o ir save.

Zygis_II

Jei susidomėjai, užsuk į žygio entuziastų svetainę internete PesciujuZygis.lt. Ten rasi ne tik pagrindinę informaciją apie žygį, bet ir patarimus iš ankstesnių metų žygeivių, galėsi užpildyti internetinę registracijos formą, pasiskaityti atsiliepimus ir daug daug kitko.

2009 m. rugpjūčio 9-14 dienomis turėjo įvykti devintasis žygis „Radvilų keliais“. Tęsiant tradiciją skirti žygį vienam iš Radvilų giminės atstovų, pastarasis turėjo būti nominuotas Jurgiui I-ajam. Tačiau neaidės rugpjūčio mėnesį virpulius pažadinantys žygio maršai, fotografų objektyvai negaudys gražių kadrų, kuomet civilis žengia koja kojon su kariškiu, negalės Krašto apsaugos sistema didžiuotis akimirkomis, kuomet kariškiai profesionaliai gelbėja žygyje palūžusiams, ryžto ir valios pritrūkusiems ar tiesiog pritrintų puslių nuvargintiems civiliams. Viso to nebus, nes Mokomojo pulko vadovybė įsigeidė tyliai palaidoti sėkmingą renginį, skirtą visuomenei priartinti prie Krašto apsaugos vienetų.

2008-ųjų metų žygio akimirka

2008-ųjų metų žygio akimirka

2001 metų liepą pėsčiųjų žygio „Radvilų keliais“ organizacinis komitetas spaudė rankas ir palaimingai šypsojosi – pirmasis žygis įvyko, idėja sėkmingai realizuota. Tuo tarpu pirmieji 576 žygeiviai pasklido po gimtuosius miestus, skleisdami žinią apie tokį žygį, kuriame per keturias dienas išbandė savo ištvermę, pėsčiomis įveikę 30, 40 arba 50 km kasdien. Naujiena iš lūpų į lūpas sklido greitai ir veikė efektyviau už bet kokią užsakomąją reklamą, todėl jau po metų, 2002-ųjų vasarą, kuomet organizacinis komitetas pūtė pirmosios trapios sukaktėlės žvakutę, startavo jau didesnis, žvalesnis ir susidomėjimo bei optimizmo kupinas būrys žygeivių – net 944 dalyviai peržengė starto liniją.

Ir taip aštuonerius metus žygeiviai, kaip juokaudavo, vasarą švęsdavo antrąjį savo gimtadienį – susiburdavo pažįstami, kolegos, susitikdavo seniai matyti žmonės, entuziastai vis atsiveždavo po kelis ar net visą būrį naujų žygeivių. Fanų ratas plito, augo, didėjo. Besidominčiųjų skaitliukas tiksėjo ir maloniai glostė organizuojančiųjų savimeilę – žygio karuselė įsisuko, visuomenė domisi. Todėl šiam susidomėjimui palaikyti ir paskatinti organizatoriai neužmigdami ant laurų diegė naujoves – įtraukta eXtreme trasa (drąsiausieji ryžosi 2 paras (su 1 paros pertrauka poilsiui) įveikti po 100 km), sudaryta proga žygyje sudalyvauti ir patiems mažiausiems – 12 km trasa skirta šeimoms, prabilta apie galimybę žygį įtraukti į Tarptautinę Žygių Asociaciją (tiesa, dėl to sutrumpėjo trasų ilgiai, nes žygis privalėtų atitikti reikalaujamus standartus, tačiau tai žygiui suteiktų svarumo).

Šiemet pavasarinės saulės spinduliams susprogdinus medžiu pumpurus, termometro stulpeliui šoktelėjus gerokai aukščiau nulio, įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose aibė žmonių jau pradėjo dairytis į miškus, mintyse žadinti ritmingo žingsnių maršo garsus, neretas pagaudavo save prisimenant nenumaldomai užplūstantį jauduliuką finišo tiesiojoje… Žygio „Radvilų keliais“ dalyviai pradėjo jau bene instinktyviai dairytis patogios avalynės, nevaržančių judesių drabužių, susimąstydavo, kuo šiemet kovos su nelauktu svečiu – lietumi… Tačiau tarpusavyje besidalinant artėjančio žygio nuotaikomis netruko išlįsti nemaloni žinia – šiemet žygio nebus! Iš pradžių nepatikliai, nenoriai buvo priimama ši informacija, purtomos galvos ir numojant ranka kartojama „Gandai… tai tik gandai…“. Kitaip, rodos, ir negalėtų būti, juk niekur neskelbiama, oficialioje Krašto apsaugos svetainėje nė žodeliu neužsimenama, pranešimas spaudai nepateikiamas. Vadinasi, tai tik pasklidęs nemalonus gandas, siekiantis sukurti empatiją. Bet neramu žygio entuziastų širdyse, vis dažniau pagauna save tikrinantys įvairius, su žygiu susijusius šaltinius, skambtelėjantys kokiam kolegai žygeiviui, klausiantys „Ar girdėjai? Ar žinai? Ką manai – gandai ar tiesa?..“ O prabilti žygeiviams išdrįso vienintelis, žygio idėją į Lietuvą atvežęs ir žygio „Radvilų keliais“ tėvu tapęs vyr. puskarininkis Vidmantas Genys, neoficialiame žygio forume su gailesčiu trumpai pateikęs faktą – „Labai apmaudu, bet šių metų Radvilų žygio jau nebus, toks priimtas sprendimas…“ Daug rankų nusviro perskaičius šią žinią, liūdesio ir pykčio banga pliūpstelėjo entuziastų širdyse, pabudo ryžtas patiems mokėti, tarkim, kažkokį naujai įvestą starto mokestį, susimokėti ne tik už maitinimą Mokomojo pulko valgyklose, bet ir už apgyvendinimą kareivinėse, daryti viską, kas padėtų išgelbėti įprastiniu tapusį vasaros žygį, kad tik nebūtų numarinta graži tradicija, metų įdirbis ir idėja.

Žygis „Radvilų keliais“ – tai „Lietuvos kariuomenės tradicija, skatinanti fiziškai tobulėti, lavinti ištvermę, plėtoti gerus santykius su visuomene bei užsienio kariuomenėmis“. Šis žygis yra viena sėkmingiausių kariuomenės bendravimo su visuomene formų, skirta ugdyti pasitikėjimui ginkluotąja krašto apsauga, civilį priartinti prie kariškio, leisti pajusti karišką dvasią, jaunimui pabendrauti su karišką gyvenimą pasirinkusiais ir taip natūraliai įžiebti norą tapti krašto apsaugos sistemos dalimi, pasirinkti Tėvynės ginėjo profesiją. Šis žygis yra ir puiki Lietuvos kariuomenės vizitinė kortelė užsienio šalims, nes tarp žygeivių entuziastų pastaraisiais metais „Radvilų kelių“ trasų kilometrus mynė ir būrys svečių iš Latvijos, Čekijos, Danijos, Didžiosios Britanijos ir t.t., 2007 metais žygyje sudalyvavo Jungtinė Karo policijos komanda, atvykusi iš Briuselio. Kaip teigė KAM oficialus internetis tinklapis, šiuo žygiu „siekiama skatinti glaudesnius kariuomenės ir visuomenės ryšius, propaguoti Lietuvos istoriją ir puoselėti visuomeniškumą“… O šiemet, 2009-aisiais Rukloje įsikūrusio Mokomojo pulko vadovybė žeria saują žemių į žygio kapą ir laidoja sėkmingą renginį, griaudama įdirbį, pamindama tradicijas ir net nesiteikdama pranešti visuomenei apie savo sprendimą, tyliai, slaptai numarindama žygį ir tikėdamasi, kad niekas nė nepastebės. Deja, turiu Jus nuvilti – toks akibrokštas neliko nepastebėtas… ir nepraėjo be nepasitikėjimo bei nusivylimo įspaudo visuomenės sąmonėje.

http://www.lrytas.lt/-12434208641241150822-krašto-apsaugos-sistemos-darbuotojai-paslapčia-laidoja-radvilų-kelius.htm