Žymų archyvas » Povandeninis pasaulis «

22
Spa
Publikuota temoje: Apžvalgos

Žinomas žurnalas „Forbes Traveller“ sudarė geriausių pasaulyje nardymui skirtų vietų topą. Pirmoje vietoje daugeliui puikiai žinomos Tailando salos – Phi Phi.

Phi Phi – tai du monolitai, o vienas iš jų, Phi Phi Don, vis dar auga. Geriausia vieta nardymui – prie Hin Klang rifo, kur yra daugybė minkštųjų koralų ir ryškių tropinių žuvų.

Antroje vietoje, anot „Forbes Traveller“, Egiptas – Safaga. Kurortinė vieta, turinti kelis smėlio paplūdimius ir įsikūrusi prie didelės įlankos ir koralinių rifų. Nardytojus atplukdo iki ramioje Soma įlankoje esančios smėlio salos. Sekliame rife nardytojai mato itin daug Jūrų liūtų, Klarko jūrų klounų, taip pat morenų, aštuonkojų.

Geriausių nardymui skirtų vietų trečioje pozicijoje – Panamos sala San-Blas, kuri žinoma vardu Kuna-Jala. San-Blas rifai stebina savo ilgiu – jie siekia net 320 kilometrų! Panirę po vandeniu nardytojai gali pasigrožėti daugybę įvairiausių koralų ir keisčiausių formų pinčių.

Vakarinėje archipelago dalyje, kur yra daug negyvenamųjų salų, pamatysite ne tik koralų, bet nuskendusių laivų.

Į sąrašą pateko ir Puerto Riko Kulebro sala. Turistams puikiai žinomas šiaurinėje, didžiausioje Virginijos salyno, Kulebros, pakrantėje įsikūręs Flamenko paplūdimys.

Tai – tradicinės kempingui skirtos vietos ir vos už 20 minučių kelionės automobiliu yra atokus Karloso-Rasarijo paplūdimys – viena populiariausių nardymo vietų Karibų jūros pakrantėje. Pasinėrę pamatysite daugybę koralų ir įvairių rifinių žuvų.

Soltkay salos vandenyse (Terkso ir Kaikoso salos) nardytojai pamatys šiose vietose dažnus svečius – ryklius aukles, dygliauodegių rajų, kolonijas elnio ragų formų koralinių rifų.

Artimiausiose salelėse plaukioja būriai įvairiaspalvių žuvų. Čia pat, įsirėžusi į koralinį rifą, 12 metrų gylyje paskendęs stūkso Britų karališkojo laivyno fregata „Endymion“. O žiemą nardytojai turi galimybę paplaukioti tarp kuprotųjų banginių.

Kerintis povandeninis pasaulis

Kerintis povandeninis pasaulis

Šeštoje „Forbes Traveller“ sąrašo vietoje – Virginijos salų, JAV priklausanti Sent Džono sala. Jos pakrantė apsaugota nuo bangų. Beveik visa teritorija – nacionalinis parkas. Ir čia vanduo ypač skaidrus ir nepažeisti koralai. Naujokams rekomenduojama apsilankyti Trank įlankoje. Įdomesnės vietos ten pažymėtos papildomai. O patyrę nardytojai geriausiai renkasi Leinsterio ir Haulover įlankas. Jas labai patogu pasiekti nuo kranto.

Viena geriausių nardymo vietų Havajuose – Oahu salos vandenys, netoli Makaha paplūdimio. Čia matomumas siekia 30 metrų ir net daugiau. Pasinėrę netoli paplūdimio arba tolimiausių rifų, nardytojai neatsigroži įvairiomis žuvimis, pintimis, koralais, o jei pasiseks – erelinėmis rajomis ir 180 kilogramų svorio žaliais vėžliais. Tiesa, žiemą Makahoje maudytis ir nardyti gali trukdyti didelė mūša.

Labai įdomią programą nardytojams siūloma Indonezijos nacionaliniame parke Bunakan, kuris įsikūręs šiaurinėje Sulavesi salos dalyje. Bunakan įkurtas 1991 metais siekiant apsaugoti nepažeistus koralinius rifus. 97 procentai teritorijos – vanduo. Parkas išsiskiria reta ir įvairia biologija: čia yra 2500 rūšių žuvų ir koralų!

Į „Forbes Traveller“ sąrašą pateko ir Didysis Bajerini rifas Australijoje, taip pat Rurutu sala Prancūzijos Polinezijoje, povandeninių uolų sistemos Floridoje, Fidži sala ir salos.

Alfa.lt

Belieka luktelėti, kol jose apsilankysiu ;)

Kadangi orų už lango jau tikrai nebegali pavadinti vasariškais, tai sumąstėm užsiimti TV-diving’u (chuckle), o jei tiksliau, tai šiandien panorau panardyti kartu su išreklamuota filmo „OceanWorld 3D” vėžliuke. Niurktelėjome į platųjį kino ekraną ir… po filmo pamąsčiau, kad pastaruoju metu parsisiųti nardymo tipo filmai ir pažiūrėti namie buvo kur kas įspūdingesni ir vertingesni nei pastarasis…

Tačiau visiškai supeikti neturėčiau, o ir nenorėčiau, nes žmonėms, kurie niekada netyrinėjo povandeninio pasaulio, „Kelionė į vandenyno gelmes 3D” tikrai taptų įdomiu pasigrožėjimu. Tiesa, vaizdų galėjo ir kur kas gražesnių bei spalvingesnių parinkti, kas žmonėms sudarytų kur kas gilesnį įspūdį ir priverstų aikčioti bei nuoširdžiai grožėtis. Pastarasis man paliko daugiau „išgelbėkime gamtą ir nykstančiąsias vandens gyvūnų rūšis” filmo įspūdį nei supažindino su povandeninio pasaulio grožiu.


Apmaudoka, kad visi Lietuvoje matyti 3D filmai stokoja efektų – šiandien keliaujant į vandenyno gelmes vos kelis kartus pasijutau tarsi tikrai niurktelėjusi. Bet, kaip Dainius pasakė, nesitikėk gauti virtualios realybės efektų, iki jų dar teks palūkėti ;)

Taigi nuoširdžiai apie filmą – vertą pažiūrėti, jei nesi nardęs, bet realiai 20 litukų galima ir vertingiau panaudoti, o su povandeniniu pasauliu supažindintų BBC pristatytas aštuonių dalių dokumentinis filmas „Vandenynai„.