Berlynas – Vokietijos sostinė nuo 1991 m.
Pirmiausia, vykdami susipažinti su Berlynu, nesitikėkite išvysti senove alsuojančio senamiesčio, raudonuojančių stogų, vingrių, siauručių gatvelių. Berlynas – miestas, labai stipriai nukentėjęs II-ojo Pasaulinio karo metu. Nusprendę apsilankyti Berlyno TV bokšte, pakilti į 203 metrų aukštyje esantį apžvalgos ratą, galėsite pamatyti ir sugriauto bene iki pamatų Berlyno nuotraukų ekspoziciją.
Berlyno TV bokštas – rekomenduotinas aplankyti objektas. Sumokėję 9,5 euro už bilietą, pakilsite į apžvalgos aikštelę, kur galėsite savomis akimis išvysti skirtumą tarp Vakarų ir Rytų Berlyno! Rytų Berlynas – buvusi sovietinio imperializmo plėtojimosi zona. Čia neatrasite raudonuojančio senamiesčio, akis badys mums tokie pažįstami dvylikaaukščiai daugiabučiai, pilki atspalviai nepažadins susižavėjimo. Tuo tarpu Vakarų Berlynas pasirodys visiška priešingybė – raudonuojantys stogai, žemesni pastatai, vingrios gatvelės. Pakalbėję su vokiečiais, sužinotumėte ir skirtumus tarp gyvenimo rytinėje bei vakarinėje miesto dalyje – skirtingos pajamos, skirtingos kainos, nepanašus gyvenimo būdas ir daugelio situacijų interpretavimai taip stipriai skirtis viename mieste, rodos, negalėtų, bet Berlyne tai įmanoma.
Netoli TV bokšto esantis pasaulio laikrodis, manau, sudirgins lietuvių širdis – galbūt, kad laikrodžio pastatymo data nekvepia dabartiniais laikais, o galbūt dėl susiformavusio Vakarų tamsumo rytinių valstybių atžvilgiu Lietuvos sostinė Vilnius parašyta… lenkiškai – Wilno…
Žygiuojame toliau – Brandenburgo vartai.
Tai vieninteliai likę iš keturiolikos buvusių Berlyno vartų. Prūsijos karaliaus nurodymu jie buvo pastatyti 1791 m. Šie vartai dešimtmečiais simbolizavo Berlyno padalinimą, o dabar tapo Vokietijos ir Berlyno laisvės simboliu.
Reichstagas – Vokietijos parlamento rūmai. Esant Berlyne, pamatyti būtina Pastatas pastatytas 1894 m. Po 1945 m. balandį atkentėto gaisro, pastatas ilgą laiko tebuvo fašizmo simboliu, tačiau 1999 m. balandžio 19 d. Reichstagas buvo iš naujo atidarytas, pravedant simbolinę pirmąją Bundestago (Vokietijos parlamento) sesiją.
Reichstago kupolas suteikia galimybę stebėti dirbančius politikus Be to, ant pastato stogo yra įrengtas restoranas, lauko terasa.
Daugiau informacijos -> čia
Berlyno siena išdygo 1961 m. rugpjūčio 13-osios naktį. Siena, skirianti Rytų ir Vakarų Berlyną, buvo sudaryta iš 12 km blokinės dalies ir 137 km spygliuotos vielos atkarpos, joje buvo įrengta 116 stebėjimo bokštelių. Siena perskyrė 192 gatves, 32 geležinkelius, 8 priemesčius ir 4 požeminio traukinio trasas.
1989 m. lapkričio 9 d. laikoma Berlyno sienos griuvimo data.
Tiesa, dabar Berlyne rasite tik sienos likučius ar jos vietą žyminčią grįstą liniją.
Berlyno sieną žyminti linija
Daugiau informacijos rasite -> čia
O čia pirmasis Berlyno šviesoforas
Kas iš mūsų vaikystėje nesvajojo apie Lego? Dažnam nepasiekiamas, bet toks trokštamas malonumas… O jei jau kas nors iš kaimynystės vaikų kalėdų ar gimtadienio proga gavo pakuotę Lego, taigi kitų vaikų jis bus palydėtas tokiais pavydžiais žvilgsniais Man atrodo, kad ir vaikams, ir suaugusiesiems tokia pramoga suteiks džiaugsmo ir šypsenų bei malonių emocijų. Daugiau informacijos rasite -> čia
Ir dar vienas objektas – memorialas Antrojo Pasaulinio karo aukoms atminti.
2 711 skirtingo dydžio blokų išdėstyta 19 000 m2 vilnijančioje aikštėje.
Teigiama, kad kiekvienas blokas pažymi apie 2 500 žuvusiųjų… Vaikščiojant po aikštę ir mąstant apie apimtis, mąstus… virpuliukai bėgioja po kūną…
Atsiliepimai